Očkovací kampaň vlády ke covidu-19 má být už kolem Vánoc

Vakcína covid-19. Ilustrační foto: pixabay

Ministerstvo zdravotnictví připravuje společně s úřadem vlády kampaň o covidu-19, která začne ještě před Vánocemi. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) řekl, že bude natočeno video a kampaň bude souviset i s vakcínou, která by měla do Česka dorazit možná už 26. prosince. Velká kampaň za téměř 40 milionů korun má začít v lednu.

„Je snaha ve spolupráci s úřadem vlády připravit první video už kolem Vánoc tak, aby to bylo spojeno i s tou vakcinací, protože to považujeme za naprosto zásadní,“ uvedl Blatný. Není podle něj možné tuto kampaň udělat dříve, než bude vakcína schválena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) a Evropskou komisí.

Za nedostatečnou komunikaci kolem epidemie nového typu koronaviru, a zejména tématu očkování, kritizovala ministerstvo opozice i někteří odborníci. Kampaň měla podle nich dávno začít a je třeba se zaměřit i vyvracení dezinformací. Některé reklamní agentury už samy nabídly ministerstvu své nápady na vizuály kampaně.

Dodavatele velké kampaně, na kterou dostalo peníze přímo od vlády, ministerstvo nyní hledá. Podle zadání k veřejné zakázce by měla začít v polovině ledna, skončí na konci února. Pilíři komunikace má být atraktivní vizuální podoba, důvěryhodnost a konzistentní informace. Kampaň se zaměří na různé formy sdělení od tištěných po půlminutová videa i na různé věkové skupiny.

Ministerstvo zdravotnictví dosud komunikovalo o epidemii zejména na svých sociálních sítích, dezinformace začalo vyvracet na webu nebo na pravidelných tiskových konferencích. Minulý týden publikovalo inzerát, který za svůj obsah i vzhled sklidil kritiku opozice, odborníků na marketing i premiéra Andreje Babiše (ANO), který ho označil za katastrofu.

ČTK