Oddělení JIP v broumovské nemocnici bude hotovo v červnu

Oddělení JIP. Foto: Nemocnice Břeclav

Královéhradecký kraj začíná druhou a zároveň poslední část rekonstrukce oddělení jednotky intenzivní péče (JIP) v krajské nemocnici v Broumově. Za 6,3 milionu korun bez DPH vybuduje zákrokový sál a pokoj se sociálním zařízením. Rekonstrukce JIP má být hotova na konci června, sdělila mluvčí krajských nemocnic Magdaléna Doležalová. Rada kraje vybrala firmu, která úpravy JIP dokončí. Celkové náklady na rekonstrukci JIP jsou 27,7 milionu korun bez DPH.

„V této poslední fázi vznikne nová ambulance pro více oborů, která umožní drobné lékařské výkony, které poslouží k příjmu a stabilizaci pacientů. Vznikne také jeden třílůžkový nemocniční pokoj s vlastním sociálním zařízením,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

V první části rekonstrukce, která je před dokončením a vyjde kraj na 21,4 milionu korun bez DPH, stavebníci rozšířili JIP o novou vyšetřovnu, hygienické zázemí, zázemí pro zaměstnance a sklady. Přestavba JIP zapadá do celkové koncepce modernizace broumovské nemocnice, zařízení patří pod největší krajskou Oblastní nemocnici Náchod.

Kraj v první etapě, dokončené v roce 2017, za asi 23,4 milionu korun zmodernizoval oddělení následné intenzivní péče (NIP) a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP). Druhá etapa, která se týká rekonstrukce JIP, začala loni a kraj ji rozdělil do dvou částí.

„Modernizací interního oddělení, JIP a rozšířením služeb o lůžka NIP a DIOP se naše nemocnice stává komplexnější. Zdravotníci se dokážou o pacienta postarat od první chvíle, tedy od hospitalizace a akutní péče, až po péči následnou. To vše s cílem co možná nejlépe a nejdříve vrátit pacienta zpět k jeho běžnému životu,“ uvedla ředitelka Oblastní nemocnice Náchod Ivana Urešová.

Broumovská nemocnice, která je od roku 2006 součástí Oblastní nemocnice Náchod patřící kraji, poskytuje péči pro oblast Broumova a Poličky s 27.000 obyvatel. V broumovské nemocnici je 35 lůžek interního oddělení se čtyřiadvacetihodinovou akutní ambulancí, osm lůžek na samostatné multidisciplinární jednotce intenzivní péče a 66 lůžek následné péče.

ČTK