Olivova léčebna v Říčanech začala léčit děti s atopickým ekzémem

Olivova dětská léčebna v Říčanech u Prahy začala léčit děti s atopickým ekzémem. Pětitýdenní pobyt dítěte je plně hrazen zdravotní pojišťovnou a u dětí do šesti let je hrazen i pobyt jejich doprovodu.

Léčebný program je určen pro děti od jednoho roku. Dětský dermatolog každému pacientovi sestaví individuální plán podle stavu kůže a rozsahu ekzému. Nedílnou součástí léčby je výživový režim i možnost konzultace s dětským psychologem a nutriční terapeutkou.

„Atopický ekzém vzhledem k jeho genetické predispozici neumíme v současné době vyléčit, ale umíme jeho průběh výrazně zmírnit, a to nejen správným ošetřováním kůže, ale právě edukací i individuálním přístupem k pacientům,“ uvedla Markéta Cyrusová z Olivovy léčebny.

Olivova léčebna pomáhá dětem s onemocněními dýchacích cest a pohybového ústrojí a trpícím obezitou. Byla založena v roce 1896 z popudu manželů Louisy a Aloise Olivových. Patří k nejstarším zařízením pro děti nejen v Česku, ale také ve střední Evropě. Zpočátku poskytovala sociální služby, později převážila zdravotnická funkce. Ozdravovně kvůli finančním potížím hrozilo v minulosti uzavření. Praha a město Říčany jí proto poskytly dotace.