Opatovice dokončily opravu Lékařského domu za 18 milionů

Opatovice nad Labem na Pardubicku dokončily opravu Lékařského domu. Obec rozdělila stavbu na dvě etapy. Kromě ordinací je v objektu z 30. let minulého století také mateřská škola nebo kadeřnictví, uvedla dnes obec v tiskové zprávě.

Dům původně sloužil jako ubytovna. Teď je v prvním patře mateřská škola, v přízemí jsou ordinace, lékárna a kadeřnický salon. Dům potřeboval opravit, protože byl kromě jiného podmáčený.

„S novými prostory jsem spokojená, výdejní místnost pro pacienty je větší, vzdušnější a hlavně klimatizované. Z toho jsem nadšená, zvláště v parném létě to bude výhoda. I pro uchovávání léčiv je to potřeba,“ uvedla vedoucí lékárny Blanka Neumannová.

Loni město dokončilo v patře opravu kuchyně mateřské školy. V prvním patře je ještě sauna, kterou město zatím neopravilo a nechává ji kvůli nevyhovujícímu stavu zavřenou.

Letos obec opravila přízemí domu. Za opravy dala 18,4 milionu korun bez DPH. Od ministerstva financí dostala dotaci 13,7 milionu korun.

Po rekonstrukci má přízemí a první patro vchody zvlášť. K domu nově vede bezbariérová rampa. Rekonstrukce zahrnovala snížení stropů pomocí podhledů ze sádrokartonu, novou elektroinstalaci, dlažbu, rozvod topení a výměnu oken a dveří.

Stavební firma částečně změnila vnitřní dispozice a vytvořila místo pro další provozovnu. Kadeřnictví má teď menší plochu, lékárna naopak větší.

V době rekonstrukce město nabídlo obyvatelům, aby navrhli přejmenování Lékařského domu, protože zahrnuje také další služby. Nikdo se ale do ankety nepřihlásil.

ČTK, JŠ