Operační sály třebíčské nemocnice budou za 345 milionů korun

Projektová dokumentace Nemocnice Třebíč

Přístavba a rekonstrukce pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč bude stát takřka 345 milionů korun bez DPH. Cena je nižší, než byl odhad. Dolů ji stlačila aukce mezi dodavateli ve druhém kole výběrového řízení. Kraj Vysočina, který nemocnici zřizuje, ji ve výběrovém řízení na dodavatele stavby použil poprvé. Práce potrvají dva roky a budou postupovat tak, aby nemocnice měla operační sály stále k dispozici. Informovali o tom náměstci hejtmana Vladimír Novotný a Martin Kukla.

V prvním kole výběrového řízení se přihlásilo šest zájemců. Jejich nejnižší nabídka byla 357 milionů korun. Elektronickou aukcí se podařilo cenu o asi 12 milionů snížit. Odhadované náklady byly asi 350 milionů korun. „Jsme spokojeni a budeme s touto elektronickou aukcí pokračovat i u ostatních velkých projektů,“ řekl Kukla, který má na starosti finance. Kraj doposud elektronicky dražil především dodávky energií.

Operační sály Nemocnice Třebíč byly postaveny v roce 1985. V roce 2000 byly rekonstruovány. Před třemi lety začala příprava na opravu jejich vzduchotechniky. Později se kraj rozhodl opravit je kompletně a rozšířit přístavbou. Podle zadávacích podmínek musí stavební firma nejprve postavit novostavbu se čtyřmi operačními sály, kam se přesune operační činnost nemocnice v době rekonstrukce původního pavilonu.

Nemocnice Třebíč je jednou z pěti, kterou zřizuje Kraj Vysočina. Podle výročních zpráv provedou její lékaři ročně více než 6000 operací.

ČTK