Ostrava, Brno, Zlín. Očkování bez registrace se rozšiřuje do regionů

Očkovací centra proti covidu-19 bez předchozí registrace se dnes po Praze otevřou ve třech krajských městech i na dalších místech. Ráno začne fungovat očkovací centrum ve zlínské PSG aréně a také v obchodním centru Forum Nová Karolina v Ostravě. To bude provozovat Fakultní nemocnice Ostrava. V poledne zahájí provoz centrum v obchodním centru Olympia v Brně.

Brněnské očkovací centrum bude otevřeno denně od 10:00 do 20:00. Lidé budou mít na výběr jednodávkovou vakcínu od společnosti Johnson&Johnson a dvoudávkovou od Pfizer/BioNTech. Ostravské místo s kapacitou 800 lidí denně bude otevřené každý den od 08:00 do 19:00. Aplikovat se bude vakcína společnosti Johnson&Johnson. Otevření center v Ostravě a v Brně se zúčastní premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Další centra bez registrací budou od středy nově k dispozici ve zdravotním středisku v Luhačovicích na Zlínsku a v Uherském Hradišti ve společnosti Medical Plus. Nově se otevře očkovací centrum bez registrace také v Jaroměři na Náchodsku v Královéhradeckém kraji

Očkovací centra fungují od loňského prosince v nemocnicích, halách, na výstavišti, ale byla v nich nutná registrace. Centra bez registrace otevřela minulý týden v Praze na hlavním nádraží a v obchodním centru Chodov.

Zdravotníci zatím podali lidem přes devět milionů dávek vakcíny proti nemoci covid-19. Plné očkování o dvou dávkách má přes čtyři miliony lidí. V ČR žije téměř 10,7 milionu lidí.

ČTK, vlb