Pacientské organizace najdou zázemí v novém prostoru v Praze – Vršovicích

Zelený čaj. Zdroj: Pixabay

V pražských Vršovicích vznikl prostor, který budou moci využívat pacientské organizace. Konat se tam budou semináře, setkání s odborníky, nebo třeba akce zaměřené na osvětu ve zdravotnictví.

Pacientský hub začal fungovat v minulých týdnech, na přelomu listopadu a prosince se pod jeho hlavičkou konalo online setkání s odbornicí na digitalizaci a vzdělávací seminář o fundraisingu pro pacientské organizace. Hlavním cílem projektu je podle ministerstva podpora a profesionalizace pacientských organizací, aby se staly rovnocenným partnerem ostatním aktérům ve zdravotnictví a efektivně připomínkovaly návrhy legislativní i nelegislativní povahy.

Prostor, který se nachází v ulici U Vršovického nádraží, zrekonstruovala radnice Prahy 10, které budova patří, a nabídla jej ministerstvu. Nájemní smlouvu podepsali zástupci obou stran letos v říjnu. Ministerstvo financuje provoz z Fondů EHP a Norska, peníze získalo na čtyři roky. Zástupci pacientských organizací budou mít k dispozici vybavené a bezbariérově přístupné kanceláře, zasedací místnosti a jeden sdílený prostor.

ČTK