Pavlík bude ředitel Nemocnice Znojmo, nahradí po 16 letech Kavku

Ředitelem Nemocnice Znojmo se od 1. listopadu stal Martin Pavlík, který ve funkci po 16 letech vystřídá Miroslava Kavku. Kraj vyhlásil výběrové řízení ve více organizacích, ve třech komise doporučily stávající ředitele, u znojemské nemocnice komise doporučila Pavlíka.

Pavlík byl do konce července ředitelem Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, z jejíhož čela se sám rozhodl odejít. Výběrového řízení se zúčastnili tři zájemci. Pro Pavlíka hlasovalo sedm lidí z devítičlenné komise.

Pavlík zhruba pět let vedl Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. V první půli roku se rozhodl funkci ředitele opustit a vrátit zpět na pozici lékaře ARO. Tehdy uvedl, že změna nemocnici posune dál. Pavlík řekl, že částečným úvazkem zůstane lékařem na ARO ve svaté Anně i nyní, chce tam dojíždět jednou nebo dvakrát do měsíce. Jako lékař chce částečně působit i ve Znojmě. Na druhé straně chtěl v největší krajské nemocnici využít zkušenosti, které nasbíral jako ředitel brněnské nemocnice.

Pavlík považuje znojemskou nemocnici za jedno z nejlepších zdravotnických zařízení pod krajskou správou. Zaměřit se chce na čtyři oblasti. „Na to, jak nemocnice vypadá a co dělá za špičkovou péči, je málo vidět. Je potřeba to lépe prodat, takže chci nemocnici lépe prezentovat,“ uvedl Pavlík.

Chce zachovat v nemocnici nynější personální stabilitu. „Napříč Českou republikou se zavírají lůžková oddělení kvůli nedostatku personálu, který má naopak Nemocnice Znojmo na vysoké úrovni. Chci to zachovat,“ řekl Pavlík. Zabývat se bude i ekonomickou situací. „I když nemocnice hospodaří v černých číslech, u každé nemocnice si dovedu představit, že jsou rezervy. Rád bych je odhalil a využil ve prospěch nemocnice,“ dodal Pavlík, který chce rozšířit i přeshraniční spolupráci s Rakouskem.