Penta může koupit nemocnici v Roudnici, splnila podmínky ÚOHS

Foto: Podřipská nemocnice s poliklinikou Roudnice n. Labem

Investiční skupina Penta Investments může převzít Podřipskou nemocnici v Roudnici nad Labem. Aby fúzi Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil, musela se Penta zbavit jiného majetku v Roudnici. V opačném případě by mělo převzetí nemocnice negativní vliv na lokální trh. Informoval o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže na svých internetových stránkách.

„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím spojení soutěžitelů, a to pod podmínkou splnění strukturálních závazků. Rozhodnutí již nabylo právní moci,“ uvedl úřad na stránkách.

Upřesnil pouze, že negativní dopady spojení by měly vliv na lokální trh maloobchodního prodeje léčiv a lékárenského zboží konečným spotřebitelům. Přesné závazky, tedy kterého majetku se Penta před převzetím nemocnice zbaví, podléhají obchodnímu tajemství. Penta Investments vlastní například síť lékáren Dr.Max.

Penta v prosinci uvedla, že plánuje zachovat všechna čtyři oddělení nemocnice i akutní péči, cenu transakce nezveřejnila.

Podřipská nemocnice s poliklinikou provozuje oddělení ambulantní i lůžkové chirurgie, interny, gynekologicko-porodnické oddělení a dětské oddělení. Nemocnice poskytuje také následnou rehabilitační péči, pohotovost a provozuje zhruba desítku specializovaných ambulancí.

Skupina Penta Hospitals CZ vlastní nemocnice ve Vrchlabí, Ostrově nad Ohří, Nemocnici následné péče v pražské Bubenči, Psychiatrickou nemocnici v Písku a provozuje nemocnici Sokolov. Vlastní také ambulantní zařízení na Karlovarsku a je majoritním vlastníkem center Alzheimer Home. Je součástí nadnárodního holdingu Penta Hospitals International, který provozuje ve střední Evropě více než 30 nemocnic a 40 ambulantních zařízení.

ČTK