Plzeňský kraj hledá nového ředitele nemocnice Stod

FOTO: KÚ Plzeňský kraj

Zřizovatel nemocnice Plzeňský kraj, hledá nového ředitele Stodské nemocnice. Stávající ředitel Alan Sutnar končí na vlastní žádost, chce v nemocnici nadále pracovat už jen jako lékař. Informovala o tom náměstkyně pověřená pravomocí hejtmana Marcela Krejsová (ODS). Kraj vypsal výběrové řízení, přihlásit do něj je možné do 7. září 2020.

Sutnar je ředitelem Stodské nemocnice od března 2014. Stodská nemocnice je jednou ze čtyř akutních nemocnic, které patří kraji. Protože nemocnice jsou akciovými společnostmi, kde ředitel je zároveň předsedou představenstva, kraj vypsal výběrové řízení na člena představenstva nemocnice. Po vybrání nového člena si představenstvo zvolí svého předsedu, a tedy nového ředitele.

Nemocnice nedávno otevřela novou endokrinologickou ambulanci. Rozšířila služby o ambulantní péči pro pacienty s poruchami fungování žláz s vnitřní sekrecí, jako je štítná žláza, slinivka břišní, nadledviny, hypofýza či pohlavní žlázy.

Stodská nemocnice se trvale snaží zlepšovat dostupnost specializované ambulantní péče. Letos už zprovoznila dvě nové ambulance – koloproktologickou a poradnu pro chronické a nehojící se rány.

Spádová oblast Stodské nemocnice zabírá více než 60 tisíc obyvatel z jihozápadní části Plzeňska, Tachovska i z Plzně, ročně hospitalizuje 6400 lidí. Přes 20 ambulancí a poraden nemocnice provede u více než 41 tisíc pacientů přes 102 tisíc vyšetření a ošetření za rok. Na třech operačních sálech lékaři provedou téměř 2200 operací za rok a v porodnici se ročně narodí kolem 600 dětí.

JŠ/ČTK