Počet pozitivních testů na nákazu koronavirem dnes stoupl o 257

Testování, ilustrační snímek, pixabay

Česko má 2279 potvrzených případů nákazy novým koronavirem, který způsobuje nemoc COVID-19. Údaje aktualizované k dnešním 17:45 zveřejnilo na webu ministerstvo zdravotnictví. Za dnešek tak zatím přibylo 257 nových případů. Počet vyléčených dnes stoupl z deseti na 11.

Nově vyléčeného pacienta z nemoci COVID-19 dnes ohlásila Ústřední vojenská nemocnice v Praze. Jde o první oznámené vyléčení od úterý. Ministerstvo zdravotnictví však na svém webu stále uvádí deset vyléčených.

Počet zemřelých, kteří byli koronavirem nakažení, se dnes nezměnil. Zůstává jich devět. Poslední tři případy úmrtí oznámili zdravotníci ve čtvrtek.

První tři případy onemocnění COVID-19 oznámilo Česko 1. března. Nejvíce nových případů nákazy za jediný zaznamenalo ministerstvo zdravotnictví ve středu, a to 291. Ve čtvrtek přibylo 259 pozitivně testovaných.

Zvyšuje se ale také počet testovaných lidí. Ve středu zdravotníci provedli téměř 4100 testů, ve čtvrtek 4429. Údaj za dnešek ministerstvo zveřejní později. Celkem už bylo v Česku provedeno 31.127 testů na koronavirus.

ČTK