Pohotovostní lékárna v Brně bude na Baštách místo na Kolišti

Ilustrační fotografie, FOTO: pixabay

Lékárna, která zajišťuje pohotovost pro celou jižní Moravu, bude nově v Brně v ulici Bašty namísto dosavadní lékárny v ulici Koliště. Rozhodli o tom krajští radní.

Jihomoravském kraji, který má přibližně 1,19 milionu obyvatel zajišťuje pohotovostní nonstop provoz pouze jediná lékárna. Lékárny do pozdních večerních hodin fungují i na jiných místech v kraji, žádná z nich ale nemá nonstop provoz.

Lékárna K.E.I. pharma, která pohotovostní službu zajišťovala dosud, chtěla svůj nonstop provoz ukončit, proto se pohotovostní lékárna mění. Službu bude nově poskytovat lékárna v ulici Bašty, která patří do řetězce Dr.Max.

„Splňuje všechny požadavky na tuto službu. V nepřetržitém režimu své služby zde již nějaký čas poskytuje a lidé si na dostupnost této služby v sousedství brněnského hlavního nádraží navykli, proto předpokládáme, že změna proběhne hladce. Patřičnou smlouvu na dnešním jednání již schválila krajská rada,“ uvedl radní pro zdravotnictví Milan Vojta .

Dodal, že kraj by chtěl zajistit pohotovostní lékárenské služby na více místech, taková lékárna by ale podle něj musela splňovat přísné nároky na personál.

Řetězec Dr.Max, který k zavedení pohotovostní služby uvedl, že v Česku je pouze 14 lékáren s nepřetržitým provozem, včetně několika nonstop lékáren v Praze.

„Jakkoliv je v Jihomoravském kraji jen jedna z nich, v některých krajích ČR chybí taková služba úplně a pacienti musejí cestovat v případě nouze do krajů sousedních,“ uvádí řetězec.

ČTK,JŠ