Přání stomických pacientů vyslyšena. Dansac uvedla na český trh revoluční řadu pomůcek NovaLife TRE

Hartmann Dansac D

Česká republika se stala prvním distribučním trhem světa, na který míří technologická novinka TRE a s ní související řada stomických pomůcek NovaLife TRE. Podle průzkumů si minimálně 75 % stomických pacientů stěžuje na podtékání a související problémy. TRE je technologickou odpovědí na tyto podněty.

Když se odborníci společnosti Dansac zeptali stomických sester, jaké jsou hlavní problémy, s nimiž se potýkají, odpovědi byly jasné: podtékání sáčků a zdraví kůže. Totéž uvedli i jejich pacienti. Obě věci spolu pochopitelně souvisí. Podle nejnovějších britských studií si na tyto problémy stěžuje plných 94 % pacientů.

„Technologie TRE řeší právě tyto problémy. Zaměřuje se na absorpci, udržení rovnováhy pH a přilnavost. Pomůcky s technologií TRE lépe absorbují, žádoucí pH kůže udržuje speciální pufrační systém a pomůcky vykazují i vysokou přilnavost. Věříme, že by technologie TRE mohla být jedním ze zásadních kvalitativních milníků v péči o stomické pacienty,“ přeje si Wendy Rae, manažerka klinického vzdělávání společnosti Dansac.

TRE má ambici zabránit obvyklému cyklu poškození kůže pacientů: kůže kolem stomie čelí podtékání a zvýšení vlhkosti, mění se pH, na kůži působí agresivní enzymy, a následně ji poškozují a kůže eroduje.

„Všechny nové pomůcky jsme zaregistrovali a pacienti je mohou standardně objednávat. A například podložky NovaLife TRE mohou kombinovat i s předchozí řadou sáčků, dokonce to platí i pro urostomické sáčky, které v nové řadě nejsou,“ doplňuje Jan Rejzek, produktový manažer společnosti HARTMANN – RICO, který má na starosti uvedení nové řady NovaLife TRE na český trh.

Společnost HARTMANN – RICO je výhradním distributorem pomůcek Dansac na českém a slovenském trhu. Dansac je specialistou na všechny typy stomických pomůcek. Více informací o nové produktové řadě NovaLife TREE lze čerpat na www.zivotsestomii.cz,