Příbram rozšířila provoz protialkoholní záchytné stanice na tři dny v týdnu

Příbram rozšířila provoz protialkoholní záchytné stanice na tři dny v týdnu. Umožnila to dotace od kraje. Běžný provoz záchytné stanice je v pátek a v sobotu. Nově byla služba od dubna rozšířena na tři dny, a to od čtvrtka do soboty od 20:00 do 8:00. Kapacita příbramské záchytné stanice zůstává osm lůžek – pět pro muže a tři pro ženy, informovala mluvčí radnice Eva Švehlová.

„V letošním roce jsme na provoz zařízení získali od kraje dotaci ve výši 3,5 milionu korun, což je oproti předešlému roku navýšení o 300.000 Kč. Díky tomu můžeme službu nejen provozovat, ale také rozšířit,“ uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Loni na příbramské záchytce skončilo 181 klientů – 162 mužů a 19 žen. Nocleh v zařízení vyjde na 3000 Kč v případě, že je platba uhrazena do sedmi dnů. Pokud je tato lhůta překročena, zaplatí klient 3500 Kč.

Záchytnou stanici provozuje Centrum sociálních a zdravotních služeb Příbram v areálu oblastní nemocnice. Ve středních Čechách funguje záchytka ještě v Mladé Boleslavi, v kladenské nemocnici jsou podnapilým lidem k dispozici takzvaná expektační lůžka, na nichž mohou pacienti pobývat krátkou dobu a po určení diagnózy jsou předáni specialistům. Další protialkoholní stanice byla v Kolíně, město však její provoz v minulosti ukončilo.