Příbramská nemocnice uzavře podzemní koridor. Mimo provoz bude i babybox

Foto: nemocnice Příbram

Příbramská nemocnice od příštího týdne uzavře podzemní koridor spojující pavilon I se zbytkem areálu. Důvodem je rekonstrukce v pavilonu D4 a stavba nové spojovací vertikály. Kvůli stavebním pracím nebude v provozu ani babybox, informoval mluvčí nemocnice Martin Janota.

Průchod koridorem bude do léta zcela uzavřen, pro přesun mezi areály bude nutné využít cestu po chodníku u ulice Gen. R. Tesaříka. V případě nutnosti budou přepravené sanitky, které pacienty budou převážet mezi jednotlivými budovami. Provoz potrubní pošty i datové spojnice mezi pavilony bude zachován.

„Vedení Oblastní nemocnice v Příbrami věnovalo mnoho pozornosti přípravám na tuto událost a věříme, že jsme udělali maximum možného pro to, aby chod nemocnice byl uzavřením koridoru dotčen co nejméně. Přesto žádáme náš personál a pacienty o schovívavost,“ uvedl Janota.

Kvůli rozsáhlým stavebním pracím bude nutné na několik měsíců odstavit i babybox, což je vyhřívaný inkubátor nabízející ženám v tíživé životní situaci možnost anonymně odložit dítě. Vzhledem k nutnému napojení na porodní oddělení není podle vedení nemocnice jiné umístění babyboxu možné. Nejbližší taková schránka je v Berouně, Písku, Praze nebo Plzni.

ČTK/OMH