Česko má nejméně nakažených covidem-19 za poslední tři týdny

koronavirus, Ilustrační fotografie, pixabay

V pondělí přibylo 191 potvrzených případů nemoci covid-19, aktuálně je nemocných je 5181. V nemocnicích je 96 pacientů s koronavirem, nejméně za poslední tři týdny. Počet úmrtí lidí s koronavirem od začátku epidemie se blíží čtyřem stovkám. Vyplývá to z revidovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví platných k dnešním 01:00.

Denní nárůst potvrzených případů nákazy se minulý týden ve všedních dnech pohyboval od pondělních 140 do čtvrtečních 329. V sobotu a neděli pak stejně jako o minulém víkendu klesl přírůstek pod 200.

Nejpostiženějším regionem je okres Plzeň-sever, kde za posledních sedm dní přibylo přes 42 nových případů v přepočtu na 100.000 obyvatel. Následuje Klatovsko a Frýdecko-Místecko s přibližně 32 případy na 100.000 obyvatel za poslední týden. V hlavním městě připadá na každých 100.000 lidí necelých 30 nakažených za posledních sedm dní, podobně jako na Uherskohradišťsku.

Praha a okres Frýdek-Místek nadále zůstávají jedinými regiony, které jsou na mapě ministerstva zdravotnictví označeny zelenou barvou signalizující výskyt nákazy bez přenosu nemoci v komunitě. Ostatní regiony Česka jsou bílé, tedy s nulovým, či zanedbatelným rizikem.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí oznámil, že v Česku bude od úterý 1. září znovu povinné zakrytí nosu a úst ve vnitřních prostorách, jako jsou obchodní centra a pošty, ve veřejné dopravě či ve školách mimo třídy. Opatření má bránit šíření nového typu koronaviru po začátku školního roku, který s sebou přináší častější kontakty mezi lidmi a cestování. Od příštího týdne se změní pravidla pro karanténu a izolaci.