Prymula přistižen v zavřené restauraci a bez roušky, zato s Faltýnkem

Reprofoto: blesk.cz

Server blesk.cz nachytal ministra zdravotnictví Romana Prymulu na švestkách. Fotografie, které přinesl, zachytily Prymulu a Jaroslava Faltýnka při noční návštěvě luxusní restaurace. Jenže ta už podle serveru měla být podle příkazu Prymuly zavřená. Ani jeden navíc neměl roušku.

„Ztemnělý Vyšehrad, půl hodiny před půlnocí na čtvrtek. Muž, který má porazit pandemii, vychází z restaurace. Ta má být přitom podle jeho vlastních pravidel zavřená!“ Popsal server pořízené fotografie. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (ANO) tak nejspíš káže Čechům vodu, a sám pije víno.

 „Já vás prosím, zůstaňte doma!“ Při speciálně objednaných televizních proslovech apeluje na národ, že bez jejich spolupráce není šance koronavirovou pohromu zdolat. „Prosím, pomozte mi v mé práci…“

Prymula přitom zavřel kde, co. „Jděte do práce, nakoupit a domů,“ prosí vláda občany ve středu po poledni.

Prymulovo

Pár hodin nato se Prymula všem, kdo jeho pravidla disciplinovaně přijímají, vysmívá do obličeje.

„Pod rouškou tmy vchází do mírně odlehlé pražské restaurace, kde by přitom podle jím stanovených regulí mělo být dávno zhasnuto a zamčeno na petlici,“ uvedl servr.

„Šéf českého zdravotnictví dorazil podle informací Blesku do luxusního podniku Rio’s před desátou večer. Po nějakém čase ven vyšli další lidé, zjevně v dobré náladě. Nikomu zjevně nevadilo, že tady v tuhle dobu nesmí být otevřeno ani výdejní okénko,“ popisuje dále.

Prymula určuje trendy

Pro způsob nevhodného nošení roušky pod nosem se už vžil název „Na Prymulu“. Teď šéf zdravotnictví předvedl nový způsob, jak nosit roušku. Prostě ji nemá.

„Kolem půl dvanácté pak vychází i hlavní bojovník proti koronavirové epidemii, která se v Česku vymkla kontrole. Zastrkuje si peněženku do kalhot a – ovšemže bez roušky – míří k přistavené vládní limuzíně. Ústa si nezakryje ani ve chvíli, kdy mu vzorně zarouškovaný šofér otevírá dveře – další porušení vládních nařízení. A ministr si ochranu úst a nosu nedá ani v autě, přestože i tam podle vlády tuhle povinnost má. Pokud mu tedy šoféra nedělá někdo z rodinných příslušníků,“ uvedl servr.

Posezení ve vyšehradské restauraci ale mělo pokračovat ještě dál. Z politických špiček se totiž na místě ve stejný čas vyskytoval i šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Babišův muž z podniku vyšel až kolem půl jedné. Sedl za volant a odjel, aby se zakrátko zase vrátil, na chvilku zmizel vevnitř a objevil se s majitelem restaurace Raimundem Špundou. Oba muži cosi dojednávali jen pár desítek centimetrů od sebe, že bez roušek, to už asi nepřekvapí.

Je tak otázkou, co vlastě Prymula s Faltýnkem domlouvali, a jestli by oba neměli rezignovat na své funce.