Ředitelem Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra zůstává Kostka

Zdroj: Wikipedia

Ředitelem Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZPMV) nadále zůstává David Kostka. Rozhodla o tom v pátek správní rada pojišťovny, která ho zvolila na další čtyři roky. Staronový ředitel plánuje pokračovat mimo jiné v rozšiřování programů pro hlavní část klientů, kterou tvoří policisté a hasiči.

„Chceme být zdravotní pojišťovnou stabilní a proklientskou, která nemá žádné problémy se smluvními partnery. Samozřejmě musíme být inovativní, což mimo jiné znamená podílet se aktivně na digitalizaci a rozšiřovat programy pro náš základní kmen, což jsou policisté a hasiči,“ řekl staronový ředitel.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR je s 1,3 miliony klientů druhou největší zdravotní pojišťovnou v České republice.

I samotnou správní radu ZPMV čekají zanedlouho volby, budou se konat 6. června. Správní radu zaměstnanecké pojišťovny tvoří pět členů jmenovaných vládou a deset členů volených z řad pojištěnců této pojišťovny.

V Česku působí sedm zdravotních pojišťoven. Největší z nich je Všeobecná zdravotní pojišťovna, která hradí péči ze zdravotního pojištění přibližně za dvě třetiny všech pacientů.

ČTK