Rekonstrukce oddělení zdravotně sociálních lůžek nemocnice v Bohumíně usnadní péči o imobilní pacienty

Oddělení zdravotně sociálních lůžek Bohumínské městské nemocnice je po rekonstrukci, která stála zhruba milion korun. Stavební úpravy usnadní personálu péči o nepohyblivé pacienty. Novinářům to dnes sdělila Jana Končítková z organizačního odboru bohumínské radnice.

„Kvalitnější péče o imobilní pacienty a zajištění jejich bezpečnosti. To byl hlavní důvod, proč se bohumínská nemocnice pustila do oprav části budovy, kde zdravotníci pečují převážně o nemocné seniory. Rekonstrukcí prošla chodba oddělení, bouraly se původní dveře a nahrazovaly je nové, širší,“ uvedla Končítková.

Kromě nových dveří má oddělení také snížený strop s akustickou izolací a novým osvětlením, upravily se omítky a stěny dostaly antibakteriální výmalbu. Vyměněna byla rovněž podlahová krytina. Modernizace usnadnila manipulaci s lůžky, což zároveň znamená větší bezpečí i pro pacienty.

Stavební úpravy ze dvou třetin zaplatila dotace Moravskoslezského kraje, zbývající část pokrylo zdravotnické zařízení z vlastních zdrojů.

Na oddělení je 12 zdravotně sociálních lůžek, která jsou prakticky stále obsazena. Z důvodu velké poptávky by nemocnice tento druh služby chtěla do budoucna rozšířit.

„Modernizace interiéru oddělení zdravotně sociálních lůžek není jedinou letošní investicí, s níž nemocnice počítá. Úprav se dočká sociální zařízení na oddělení gynekologie a miniinvazivní chirurgie, stavební práce zaplatí město ze svého rozpočtu,“ doplnila Končítková.

Nemocnice, která je ve vlastnictví města, chce hledat partnera ze soukromého sektoru. Získat by měl třicetiprocentní podíl, stěžejních 70 procent by si ponechalo město. Zdravotnické zařízení zaměstnává zhruba 300 lidí. Má 66 akutních lůžek a 109 lůžek následné péče. Průměrný plat sestry je 39 300 korun, lékaře 82 000 korun.

ČTK, ph