Řetězce postupně kromě respirátorů zlevňují i ochranné roušky

Supermarket. Foto: pixabay

Potravinářské řetězce kromě respirátorů třídy FFP2 zlevňují také ochranné jednorázové roušky. Za příznivější cenu je ode dneška lidé seženou například v obchodech Lidl nebo Albert, ode dneška ke snížení ceny přistoupí i společnost Kaufland.

Balení deseti kusů jednorázových roušek prodává Lidl za 29,90 Kč. Za stejnou cenu tam zákazníci koupí i sadu tří respirátorů FFP2. Podle mluvčího řetězce Tomáše Mylera nejde o jednorázovou akci, ale cena je dlouhodobě plánovaná. „Uvědomujeme si, jak je toto období pro určité skupiny obyvatel ekonomicky náročné, a proto jsme kromě snížení ceny o DPH přistoupili k dalšímu zlevnění zboží. Věříme, že zvýšením cenové dostupnosti ochranných pomůcek pomůžeme v boji s koronavirem,“ uvedl.

Kaufland nabízí balení pěti kusů třívrstvých roušek za 14,90 koruny. „Abychom zamezili velkému náporu ze stran zákazníků, bude jak na roušky, tak i na respirátory omezené množství na jednoho zákazníka, a to jedno balení na jeden den,“ řekla mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Respirátory FFP2 budou v těchto prodejnách dostupné od poloviny února, sada pěti kusů bude za 49,50 Kč.

Jednorázové ústenky na začátku týdne zlevnily také obchody Albert. „Momentálně je prodáváme v balení po deseti kusech, kde jeden kus vychází na méně než čtyři koruny,“ uvedl ředitel komunikace obchodů Jiří Mareček. Doplnil, že společnost snížila ceny také u vybraných druhů anticovid dezinfekcí. Respirátory podle něho firma prodává od minulého týdne za nákupní cenu bez marže, ode dneška ještě odečetla DPH.

ČTK