Revírní bratrská dává příspěvek na nákup roušek, respirátorů a dezinfekčních přípravku

respirátor, ilustrační foto, Pixabay

Zdravotní pojišťovna RBP zavedla s okamžitou platností nový příspěvek pro své pojištěnce. Bonus je určený pro ženy a muže od 19 do 59 let a seniory nad 60 let ve výši až 500 korun. Dostupný je od 1. dubna 2020.

Klienti RBP mohou využít nový příspěvek ve výši až 500 korun na nákup roušek, respirátorů a dezinfekčních přípravku určených k dezinfekci rukou včetně gelů na bázi ethanolu nebo izopropylalkoholu. Pojišťovna přispěje na prostředky nakoupené v internetových obchodech, v kamenných prodejnách, prodejnách zdravotnických prostředků a v lékárnách.

„Naše klienty současně musíme upozornit, že RBP nebude přispívat na nákup jednorázových rukavic, dezinfekčních mýdel (např. DETTOL), která neobsahují izopropylalkohol nebo ethanol, čistého lihu, dezinfekčních aviváží, prostředků na dezinfekci povrchů ani jednotlivých složek pro přípravu dezinfekce. Nemůžeme hradit ani látky na výrobu roušek a roušky zakoupené bez prodejního dokladu, např. svépomocně vyrobené v domácnostech,“ upřesnila Eva Misiačková, ředitelka RBP pro zdravotnictví.

Zdravotní pojišťovna bude akceptovat všechny doklady s datem od 1. dubna, ze kterých bude jasně zřejmé, na nákup kterých potřeb se vztahují.