S nákazou koronavirem se potýkají i německé domovy pro seniory

Ilustrační fotografie, FOTO:pixabay

Německé domovy pro seniory se potýkají s nákazou koronaviru, která se dostala do řady zařízení i přes přísná preventivní opatření. V hospici v dolnosaském Wolfsburgu dosud infekci podlehlo 15 lidí, mrtvé a nemocné hlásí i další pečovatelské domy, informovala agentura DPA.

V Dolním Sasku se koronavirus rozšířil také v domově pro seniory ve Wildeshausenu, kde se nakazilo nejméně 23 klientů a 17 zaměstnanců. Úřady zde nechaly otestovat všech 51 obyvatel a 44 pracovníků, když v zařízení zemřela 89letá žena. U ní sice měla nemoc mírný průběh, seniorka ale trpěla řadou dalších vážných zdravotních problémů.

Rozsah nákazy ve Wildeshausenu ukázal, že vir se do zařízení dostal zřejmě již před delší dobou. Infikovaní klienti jsou nyní odděleni od těch, kterým test vyšel negativně. DPA poznamenala, že o nemocné pečují rovněž nakažení zaměstnanci.

V hospici ve Wolfsburgu, kde po nákaze koronavirem zemřelo 15 lidí, je rovněž vícero infikovaných. Zařízení pečuje o 165 klientů, z nichž velká část trpí stařeckou demencí.

Nákazu v domově pro seniory ohlásilo také Meklenbursko-Přední Pomořansko, které dosud zaznamenalo 356 infikovaných, což z ní činí jednu z nejméně postižených spolkových zemí.

Celkem Německo k dnešnímu dni podle Institutu Roberta Kocha eviduje 57.298 případů infekce včetně 455 obětí nákazy.

ČTK