Šéf orlovské ortopedie Tomáš Knybel byl odvolán z funkce, nahradí jej Martin Holinka, zaměstnanci podali výpovědi

Primář orlovské ortopedie Tomáš Knybel ve funkci končí. Z místa ho 4. listopadu odvolal vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Pavel Rydrych, který byl dočasně pověřený vedením krajské nemocnice v Karviné, kam spadá i pracoviště v Orlové.

Knybel řekl, že důvody odvolání mu sděleny nebyly. Krajští radní odpoledne vybrali nového ředitele karvinské nemocnice. Náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Martin Gebauer řekl, že Knybel byl odvolán kvůli způsobu, jakým se o karvinské nemocnici vyjadřoval do médií.

Jak před časem informovali noviny Ze zdravotnictví, poskytování zdravotní péče na lůžkovém ortopedickém oddělení orlovské nemocnice prošetřuje policie. „Sdělujeme, že se okolnostmi věci zabýváme a zjišťujeme veškeré skutečnosti. Ve věci není dosud rozhodnuto,“ uvedla Gabriela Pokorná, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

„Pan Rydrych mi předal doklad o odvolání z funkce primáře a k souhlasu papír, zda souhlasím se zařazením na funkci lékaře, s čímž jsem souhlasil. Obojí jsem podepsal. Zároveň tam byl představen nový primář,“ řekl Knybel. Novým primářem je Martin Holinka.

Situace kolem orlovské ortopedie je dlouhodobě napjatá. Důvodem je její přesun z Orlové, odkud se musí stěhovat kvůli přesunu akutní lůžkové péče z tamní nemocnice do dalších krajských zdravotnických zařízení. Samotné stěhování lékařů a zdravotníků v Orlové v rámci optimalizace zdravotní péče v regionu vyvolalo protesty a situace zůstává problematická dodnes.