Senát projedná vládní opatření kvůli pandemii koronaviru, poslanci je už schválili

O pětici zákonů, které vláda připravila v reakci na pandemii nového koronaviru, rozhodne Senát zřejmě dnes odpoledne. Čas zahájení schůze má ráno určit organizační výbor horní komory. Před jejím zasedáním se nad úpravami sejdou senátní výbory.

Sněmovna v úterý večer schválila změny v ošetřovném, dočasné pozastavení elektronické evidence tržeb a úpravu přijímacích zkoušek na střední školy a maturit. Sněmovna přijala také půlroční odpuštění minimálních záloh osobám samostatně výdělečně činným na zdravotní a sociální pojištění. Poslanci schválili rovněž prohloubení schodku letošního státního rozpočtu, o něm ale Senát nejedná.

Sněmovna zákony schválila ve stavu legislativní nouze. Rovněž Senát normy posoudí ve zkráceném schvalovacím procesu. Senátoři se podobně jako poslanci sejdou v polovičním počtu z preventivních důvodů. Sídlo horní komory zůstává kvůli epidemii pro veřejnost uzavřeno. Přenos z jednání bude možné sledovat na senátním webu. V podobném úsporném režimu horní komora jednala už minulý týden.

ČTK, jš