Šestá oběť koronaviru. Nechoďte za seniory, radí ministr zdravotnictví

Tři pacienti s nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, zemřeli dnes. Nemocnice na Bulovce ráno informovala o úmrtí třiaosmdesátiletého pacienta z Prahy a středočeské hygienická stanice o dalším zemřelém pacientovi z Kladenska, který byl v domácím léčení. Třetí pacient zemřel V Thomayerově nemocnici v Praze. Všichni tři zemřelí měli chronické zdravotní potíže. Zatím bylo v Česku potvrzeno 1654 nakažených, deset se vyléčilo. 

„Je mi to velmi líto a prosím všechny, aby dodržovali veškerá opatření a zejména nenavštěvovali příbuzné v seniorském věku,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na twittru.

Druhý a třetí pacient zemřeli 24. března. Šlo o muže narozeného v roce 1975 a hospitalizovaného v Havířově, který měl pokročilou rakovinu. Žena, byla narozena v roce 1949, kvůli plicnímu onemocnění byla od 22. března v pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN).

První pacient s nemocí COVID-19 zemřel 22. března večer. Byl to pětadevadesátiletý senior v pražské Nemocnici na Bulovce. Muž byl do nemocnice přijat 18. března, umístěný byl na standardním lůžku na infekční klinice. Trpěl řadou zdravotních problémů jako chronické srdeční selhání, chronická ischemická choroba srdeční a měl kardiostimulátor. Důvodem úmrtí bylo celkové vyčerpání organismu, uvedl ošetřující lékař Infekční kliniky Nemocnice na Bulovce.

ČTK, jš