Situace se zhoršuje. Městská nemocnice Ostrava otevře další covidovou jednotku

Městský nemocnice Ostrava. Foto: oficiální stránky

Městská nemocnice Ostrava od pátku otevře další covidovou stanici. Nemocnice tak znovu reaguje na zhoršující se epidemickou situaci a zrychlené přibývání pozitivních pacientů s onemocněním covid-19. 

Na covidovou jednotku přemění Chirurgii E a dohromady tak bude mít k dispozici pro pacienty s koronavirem 88 standardních a deset intenzivních lůžek. Novinářům to sdělila mluvčí nemocnice Andrea Vojkovská.

Kraj už v pondělí vyzval nemocnice v regionu, aby do týdne vyhradily pro pacienty s koronavirem minimálně 25 procent svých lůžek. „Pro pacienty, kteří nepotřebují péči v nemocnici, jsou připravena další lůžka v Léčebně dlouhodobě nemocných, která spadá pod Městskou nemocnici Ostrava,“ uvedla Vojkovská.

V nemocnici je aktuálně s covidem-19 zhruba 80 pacientů na standardních lůžkách a dalších pět potřebuje intenzivní péči s plicní ventilací. „Od začátku příštího týdne nám budou znovu k dispozici vojáci, kteří pomohou dlouhodobě zatěžovanému personálu. Zůstat by měli zhruba tři týdny. Z deseti příslušníků armády budou čtyři pomáhat v LDN, dalších šest na covidových jednotkách přímo v nemocnici,“ uvedl ředitel zdravotnického zařízení Petr Uhlig.

Nemocnice podobně jako další zařízení v regionu od středy nabízí lidem dobrovolné antigenní testování. Vzorky se analyzují přímo na místě, vytírají se z nosohltanu. Výsledek vyšetření se testovaní dozvídají do 45 minut od odběru. V případě pozitivního testu následuje PCR test. Provozní doba centra je v úterý, středy a pátky od 10:00 do 14:00 po předchozím objednání. Centrum je v budově D1 v části pro odběry krve.

ČTK