Slezská nemocnice v Opavě od pátku umožní návštěvy

Slezská Nemocnice v Opavě

Slezská nemocnice v Opavě od pátku zruší plošný zákaz návštěv pacientů, který byl jedním z opatření proti šíření koronaviru. Umožňuje to příznivá epidemiologická situace. Novinářům to dnes sdělil mluvčí zdravotnického zařízení Jiří Krušina.

„S ohledem na lepší epidemiologickou situaci povolujeme návštěvy na většině našich oddělení. Zákaz návštěv zůstane v platnosti pouze na interním, plicním, infekčním a geriatrickém oddělení,“ řekl Krušina. Připomněl, že je ale nutné nadále dodržovat preventivní opatření.

„Návštěva nesmí jevit známky respiračního onemocnění, nesmí mít rýmu, teplotu, kašel. Za jedním pacientem smí pouze jedna osoba. Návštěva musí mít vlastní roušku a před vstupem na oddělení si musí dezinfikovat ruce. Maximální délka návštěvy byla stanovena na 30 minut,“ upřesnil mluvčí. Na návštěvy mohou lidé přicházet v době od 15:00 do 17:00. Na konci června nemocnice znovu zhodnotí epidemiologickou situaci a rozhodne o případném dalším uvolnění nastavených opatření.

Zdravotnická zařízení v regionu už začala postupně rušit zákazy návštěv. Uvolňování opatření se v kraji přibrzdilo kvůli ohnisku nákazy koronavirem na Dole Darkov těžební společnosti OKD, kde je aktuálně 407 pracovníků zaměstnanců a jejich blízkých.

V Moravskoslezském kraji covidem-19 od počátku pandemie onemocnělo v 1648 lidí. Během víkendu zemřeli další dva lidé a počet obětí se tak v kraji zvýšil na 53. Z nemoci se dosud vyléčilo 982 nakažených. Nejvíce nemocných je právě na Karvinsku.

ČTK