Slovenský premiér potvrdil první případ nákazy koronavirem v zemi

Slovenský premiér Peter Pellegrini Foto: Monika Haima Kovacova – flickr.com

Slovensko jako poslední země ve střední Evropě potvrdilo první případ nákazy novým typem koronaviru. Premiér Peter Pellegrini dnes novinářům řekl, že jde o dvaapadesátiletého muže, který je nyní v jedné z bratislavských nemocnic.

Nakažený muž nebyl v uplynulých dnech v žádné ze zemí, kde se nákaza vyskytla. V Itálii, kde onemocnění způsobené novým typem koronaviru podlehlo přes 140 lidí, ale po několik dní pobýval jeho syn.

„Navzdory tomu, že syn nevykazuje žádné známky onemocnění, je zdravý, mohlo dojít k přenosu na otce jeho prostřednictvím,“ připustil Pellegrini. Dodal, že zmíněný pacient byl po zhoršení zdravotního stavu převezen z domova do nemocnice. Jeho zdravotní stav se po hospitalizaci zlepšil.

Odpoledne podle Pellegriniho zasedne krizový štáb, který bude rozhodovat o dalším postupu a případných ochranných opatřeních. Úřady zjišťují, s kým byl pacient v uplynulé době v kontaktu.

Pellegrini vybídl obyvatele země, aby kvůli potvrzení prvního případu nákazy na Slovensku nepodléhali panice. Není také podle něj důvod k nákupu velkého množství potravin.