Sokolovská nemocnice investuje letos do oprav pět milionů korun

Nemocnice Sokolov. Zdroj nemosok.cz

Téměř pět milionů korun bez daně investuje letos Nemocnice Sokolov, která je součástí skupiny Penta Hospitals CZ, do rekonstrukcí a stavebních úprav budov v areálu nemocnice. Další prostředky investuje Karlovarský kraj, který je vlastníkem nemocnice, informovala v tiskové zprávě společnost Penta Hospitals.

Penta Hospitals, která sokolovskou nemocnici provozuje, hradí zejména drobnější opravy, například výměny oken, podlah, opravy fasád a jiné menší stavební úpravy. Pořizuje ale také nové šatní skříně a věšáky pro pacienty.

„Jedná se o pečlivě naplánované renovace, které zvýší atraktivitu naší nemocnice a také modernizaci budov. Investice budou znát na efektivnějším chodu špitálu a lepším komfortu pro pacienty. Dál chceme pokračovat ve výměně oken, opravě podlahových krytin a modernizaci sociálních zařízení pro pacienty,“ uvedl ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Nejvíce peněz bude letos stát kompletní výměna linolea na multioborovém oddělení jednotky intenzivní péče. „Výměna vyšla na více než půl milionu korun,“ uvedl vedoucí správního oddělení Nemocnice Sokolov Miloslav Pavelka.

Stejně tak byla vyměněna podlahová krytina na dětském oddělení. Nová jsou okna v pavilonu E, kde investice přesáhla 220.000 korun. Hotový je nový malý sál na očním oddělení. Opravená je také fasáda u vstupního portálu do pavilonu E. Na soudním oddělení je hotová výměna kompletní specializované technologie.

Kromě investic Oenta Hospitals letos Karlovarský kraj dá čtyři miliony korun do modernizace lůžkové části chirurgického a interního oddělení.

ČTK