Soud uložil pokutu muži, který vyhrožoval ostravské nemocnici

Soud, ilustrační foto

Okresní soud v Ostravě potrestal pokutou 20.000 korun šestatřicetiletého muže, který vyhrožoval ostravské nemocnici. Krátce po loňské prosincové střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava, po které zemřelo sedm lidí, muž na recepci zdravotnického zařízení poslal e-mail, v němž hrozil opakováním střelby. Serveru iRozhlas.cz to řekla státní zástupkyně Monika Oborilová, podle níž rozhodnutí ještě není pravomocné.

Policie loni uvedla, že šlo o pacienta s duševní poruchou. Zadržela ho krátce po činu. Server uvedl, že po doručení trestního příkazu začne běžet osmidenní lhůta, během níž odsouzený může proti rozhodnutí soudu podat odpor. V takovém případě by se pokuta zrušila a případ by se projednával v hlavním líčení.

Pokutu 20.000 korun navrhlo podle Oborilové státní zastupitelství také v druhém případě, kdy pětašedesátiletý senior řekl oční lékařce, že střelba se asi bude opakovat. Policisté se zabývají i dalšími případy výhrůžek. Například šestnáctiletý mladík z Karvinska diskusi spolužáků a vyučující o tragické střelbě komentoval, že za několik dní toho bude trojnásobek.

Dvaačtyřicetiletý muž začal ráno 10. prosince bez varování střílet v čekárně traumatologické ambulance nemocniční polikliniky. Pacienty střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Z nemocnice se mu podařilo utéct před příjezdem policie, po několika hodinách spáchal sebevraždu.

Policejní mluvčí Pavla Jiroušková uvedla, že policie zatím neví, kdo krátce po střelbě zveřejnil na sociálních sítích fotografii čekárny, na níž bylo vidět několik vrahových obětí. Fotografii podle ní pořídil policista při vyšetřování činu.

ČTK