Speciální lůžka by měla být připravena na Motole i na Homolce

Fakultní nemocnice Motol. Foto: Wikimedia

Pro pacienty s koronavirem budou připraveny v Praze Fakultní nemocnice Motol a Nemocnice na Homolce. Dohromady by měly mít 90 lůžek. V Brně se kromě Fakultní nemocnice u svaté Anny jedná o zapojení bohunické nemocnice, řekl na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Půjde o jednotky, které budou mít nějakou kapacitu ventilovaných lůžek a lůžek s kyslíkem, doplnil.

Jednání mezi FN Motol a Nemocnicí na Homolce se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) uskutečnila dnes ráno. „Tam se domluvili, že bude 90 speciálních lůžek,“ uvedl. K dispozici budou pro vážné případy. Uvedl také, že oba projekty mají svůj vývoj. V Brně by mělo být jasno do dvou dnů, řekl Prymula. Původně se podle něj v nemocnici u svaté Anny počítalo dohromady s kapacitou 150 lůžek, ne všechna ale měla být ventilovaná.

Podle původních informací měly být zhruba do týdne až dvou připraveny pražská Nemocnice na Homolce a brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny. Babiš v pondělí také uvedl, že Vojenská nemocnice v Těchoníně se stovkou dalších lůžek může být spuštěna do dvanácti hodin, dodal.

ČTK