STADA dokončila akvizici Walmarku, vytváří unikátní portfolio pro střední Evropu

Ilustrační fotografie, pixabay

Společnost Walmark je výrobcem volně prodejných výrobků pro péči o zdraví ve střední Evropě s přímým zastoupením v devíti zemích EU a prodejem ve více než 40 zemích. STADA jeho akvizicí výrazně posílí své postavení na trhu ve střední Evropě a rozšíří své portfolio volně prodejných výrobků pro péči o zdraví.

„Díky akvizici společnosti Walmark budeme schopni rozšířit naše portfolio značkových volně prodejných výrobků pro péči o zdraví ve střední Evropě a dále posilovat mezinárodní rozměr našeho podnikání,” uvedl generální ředitel společnosti STADA Peter Goldschmidt.

Společnost STADA oznámila dokončení dříve ohlášené akvizice společnosti Walmark od společnosti Mid Europa Partners.

Pro STADU jsou klíčové produkty Biopron (péče o střeva), Marťánci (doplňky pro děti), Urinal (zdraví močových cest), Proenzi (péče o klouby), Prostenal (zdraví mužů), Beliema (vaginální zdraví) a Sinulan (dýchací cesty).

„STADA a Walmark vytváří vítězné portfolio pro střední Evropu: díky strategii růstu společnosti STADA a silnému zaměření na inovace společnosti Walmark dále posilujeme mezinárodní rozměr našeho podnikání a směřujeme k našemu hlavnímu cíli – stát se lídrem na trhu značkových volně prodejných výrobků pro péči o zdraví a generických léků v Evropě,“ dodal Goldschmidt.

Společnost Walmark, výrobce zavedených vedoucích značek volně prodejných výrobků pro péči o zdraví ve střední Evropě, byla založena v roce 1990 a sídlí v České republice. Je přímo zastoupena v devíti zemích Evropské unie včetně České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Bulharska, Rumunska, Litvy, Lotyšska a Estonska. Své výrobky prodává ve více než 40 zemích po celém světě. Zaměstnává více než 540 lidí a silně se zaměřuje na inovace. Kvalitní výrobní zařízení společnosti Walmark v Třinci bude začleněno do globální výrobní sítě skupiny STADA.

„Těšíme se na to, že do naší globální výrobní sítě přidáme vysoce kvalitní výrobní závod Walmark v Třinci. Navíc plánujeme v Třinci vyrábět vybrané výrobky STADA, a to nejen s využitím plných výhod stávajících odborných znalostí, ale navíc s využitím kapacity zařízení  tak, abychom ještě více podpořili silný růst společnosti.” řekl Miguel Pagan Fernandez, technický ředitel společnosti STADA.

Podle generálního ředitele STADA PHARMA CZ Tomáše Mihala má tento trh pro skupinu STADA velký význam. „Po akvizici společnosti Walmark se STADA v České republice okamžitě stane jednou ze tří nejlepších společností ve svém odvětví. Kromě toho má výrobní závod v Třinci všechny předpoklady k tomu, aby se stal centrem excelence STADA pro doplňky stravy. Díky silné lokální stopě, rozšířenému portfoliu a důvěryhodným značkám jsme nadále odhodláni poskytovat našim zákazníkům vysoce kvalitní a cenově dostupné výrobky a budeme hrát ještě větší roli při zvyšování výkonnosti společnosti STADA v této části Evropy,“ uvedl Mihál.