Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení

Foto: Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje

Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její předpokládaná hodnota je 53,5 milionu korun, informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

Podle kraje by mělo jít o dodávku bund, kalhot, mikin, triček, polokošilí, čepic a obuvi po dobu čtyř let nebo do vyčerpání prostředků vyčleněných na veřejnou zakázku. „Záchranáři jsou vystaveni často velmi náročným a nepříznivým podmínkám. Zaslouží si při své práci co největší komfort, právě oblečení a obuv mohou sehrát důležitou roli,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Zadavatelem zakázky bude příspěvková organizace Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, výběrové řízení má být vyhlášeno nejpozději do konce dubna. Přihlížet se bude nejen k nabídkové ceně, ale například i k uživatelskému komfortu, provedení výrobku či jeho hmotnosti.

Krajským záchranářům stále přibývá výjezdů. Loni zaznamenali 148.000 případů, meziročně zhruba o 10.000 více. Ošetřili 121.000 lidí, předloni to bylo kolem 118.000. Nejvíce pacientů měli po vánočních svátcích. Šlo většinou o bolesti břicha, opilost a zranění utrpěná při napadeních.

ČTK