Táborská nemocnice otevírá nové dětské oddělení

Foto: Nemocnice Tábor

Táborská nemocnice dokončila přístavbu budovy, v níž bude dětské oddělení. Pacienti se do nových prostor přesunou podle primářky oddělení Jany Chocholové v nejbližších dnech. Kapacita oddělení se mírně navýšila. Nyní jej bude moci pro hospitalizaci využívat 40 dětí a 20 rodičů, nebo jiných blízkých jako doprovod. Novinářům to dnes řekli zástupci táborské nemocnice. Náklady na vybudování a pořízení vybavení dosáhly asi 76 milionů korun.

Nové prostory nabízí podle primářky příjemnější prostředí než dosavadní dětské oddělení. „Hlavně je to větší komfort. Tam jsme neměli tolik pokojů a muselo tam být v jednom pokoji více pacientů. Tady jim můžeme nabídnout více soukromí,“ uvedla. Nyní jsou na pokoji maximálně tři lůžka, a navíc má každý pacient samostatný záchod a koupelnu.

Práce na přístavbě trvaly přibližně rok. Více než 55 milionů korun na projekt dal Jihočeský kraj, který je jediným akcionářem nemocnice.

Dětské oddělení táborské nemocnice ročně hospitalizuje více než 4000 pacientů. Dalších zhruba 9000 dětí ošetří ambulantně. „Máme zde hodně úrazů, ale také respirační infekce a u větších dětí v poslední době často řešíme psychosomatické problémy,“ uvedla primářka.

ČTK