Hlavní hygienička Pavla Svrčinová navrhne, aby stát během léta hradil lidem dva PCR nebo antigenní testy měsíčně. Nyní se Češi mohou nechat bezplatně otestovat antigenem dvakrát týdně. Řekla to v České televizi.
„Budeme snižovat frekvenci toho, co bude hrazeno pojišťovnami. Jednalo by se dvakrát měsíčně o antigenní nebo PCR test,“ řekla Svrčinová v České televizi.
Premiér Andrej Babiš už v úterý řekl, že vláda od června sníží frekvenci antigenních testů hrazených pojišťovnami. Zapojení PCR testů podle něj záleží na tom, zda se podaří dosáhnout rozumné ceny.
Ministr zdravotnictví Peter Arenberger také uvedl, že na konci června pravděpodobně skončí povinné testování v zaměstnání.
vlb


