U urgentního příjmu zlínské nemocnice je nové parkoviště

Nemocnice Zlín

U urgentního příjmu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně je nové parkoviště. Tři desítky parkovacích míst jsou k dispozici od začátku tohoto týdne, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant. V areálu nemocnice je dlouhodobě nedostatek parkovacích míst.

„Naším cílem bylo vytvořit parkovací místa, na kterých by se v průběhu dne rychle střídaly automobily, které přivážejí pacienty k akutnímu ošetření. I proto je na tomto novém parkovišti první půlhodina zdarma a každá další půlhodina už stojí dvacet korun,“ uvedl vedoucí provozního odboru nemocnice Petr Voráč.

Vybudování parkovací plochy stálo nemocnici 1,5 milionu korun, nemocnice je dala z vlastních zdrojů. Vjezd do areálu je od loňska zpoplatněný, vedení nemocnice chtělo více regulovat parkování v areálu. Řidiči totiž často nerespektují dopravní značení a překážejí sanitkám.

Nemocnice už loni začala budovat komplexní urgentní příjem pro všechny pacienty napříč medicínskými obory. Akutní ambulance jsou v jednom místě v budově 23 a lékaři z jednotlivých oborů tam přicházejí za pacienty. „Urgentním příjem zlínské nemocnice projde denně v průměru okolo 150 až 200 pacientů,“ uvedl Havrlant. V polovině případů jde o úrazy, druhou polovinu tvoří interní, neurologičtí, chirurgičtí a urologičtí pacienti.

OMH, ČTK