Úředník obce Včelná na Českobudějovicku František Mareš oficiálně zrušil trvalý pobyt ministrovi Adamu Vojtěchovi (za ANO). Na hlavičkovém papíře rozhodnutí zdůvodnil tak, že se za Vojtěcha celá obec stydí. Starostka obce byla v době vydání rozhodnutí na dovolené. Již ale oznámila, že postup úředníka zruší a ministrovi se omluví.
„Vojtěch v pozici ministra zdravotnictví je zodpovědný za soustavné a záměrné porušování zákonů České republiky vydáváním opatření, která jsou Nejvyšším správním soudem opakovaně prohlašovaná za neplatná,“ stojí v materiálu, který byl spolu s osobními údaji ministra zveřejněn na sociální síti facebook.
Dokument je autentický, obsahuje i zdůvodnění zrušení trvalého pobytu. „Správní orgán konstatuje, že vesnice Včelná se za svého občana Vojtěcha stydí a vzhledem k výše uvedeným skutečnostem rozhodl tak, jak je uvedeno ve výroku rozhodnutí,“ je doslova uvedeno.
Mareš využil své pozice úředníka k občanskému protestu. „Ano, je to můj občanský protest proti postupu vedení této země a zvláště ministerstvu zdravotnictví, které chrlí jedno protiústavní a protiprávní nařízení za druhým,“ napsal úředník.
Za protivládní postup ale bude potrestán. „Panu Marešovi jsem k dnešnímu dni odňala oprávnění pro vedení správních řízení o rušení údaje o místu trvalého pobytu z moci úřední jako oprávněná úřední osoba. Následně vydám usnesení o zrušení tohoto správního řízení vůči panu Vojtěchovi. Panu ministrovi jej doručím s omluvou,“ řekla pro zpravodajský web idnes.cz z dovolené starostka obce Miroslava Stráská.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch žádné protikroky neplánuje. „Jednoznačně tady došlo k nezákonnému postupu i překročení všech hranic profesionálního chování. Věřím, že vedení obce tuto skutečnost prověří. Odvolávat se neplánuji, protože celý dokument je zcela nezákonný,“ řekl člen vlády pro TV Prima.
vlb


