Ústav v Jevíčku má novou plicní rehabilitaci

Odborný ústav v Jevíčku na Svitavsku otevřel novou plicní rehabilitaci za 40 milionů korun. Zázemí má v bývalém dětském pavilonu, který byl před rekonstrukcí dlouho zavřený, informovalo o tom hejtmanství v tiskové zprávě. Ústav zřizuje Pardubický kraj.

„Jedná se o jednu z našich největších investic do léčebných ústavů, jelikož na tuto akci nebyly využity prostředky z Evropské unie a vše jsme jako kraj hradili ze svého rozpočtu,“ uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Ústav existuje od roku 1916 a ročně se v něm léčí kolem 2000 pacientů s pneumologickými onemocněními nebo pohybovými obtížemi. Dětský pavilon je z doby po první světové válce, v současné době ústav dětské pacienty nemá, od konce 80. let byla budova kvůli havarijnímu stavu zavřená. „V nové budově je 40 lůžek v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením. Jsou zde moderní rehabilitační cvičebny, vyšetřovny, elektroléčba, kyslíkové rozvody a další vybavení nezbytné pro kvalitní péči v tomto oboru,“ řekl Netolický.