V Anglii se počet případů nákazy každý týden zdvojnásobí

S rychlejším šířením koronaviru se v posledních týdnech potýkají zdravotníci v Anglii, kde se počet případů nákazy zdvojnásobí každých sedm až osm dní. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky zveřejnili britští epidemiologové. Podle nich se rovněž reprodukční číslo vyhouplo nad kritickou hodnotu jedna, což znamená, že počet aktuálně nemocných roste, uvedl server BBC.

V rámci studie nazvané React-1 odborníci pravidelně vyhodnocují PCR testy u vzorku 120 tisícaž 160 tisíc náhodně vybraných obyvatel z celé Anglie.

„Rozšíření viru v populaci se zvyšuje. Našli jsme důkazy, že zrychlilo koncem srpna a začátkem září,“ uvedl Steven Riley z londýnské univerzity Imperial College. Při předchozím kole testů na přelomu června a července navzdory uvolnění karanténních opatření počet případů klesal každých zhruba osm až devět dní o polovinu.

Podle BBC se zvyšuje zejména počet infikovaných mezi mladými lidmi a také na severu Anglie. V Birminghamu kvůli tomu hygienici nařídili další zpřísnění restrikcí a setkávat se nebudou moci například členové různých domácností.

ČTK