V Českých Budějovicích zahájil provoz nový lékařský dům

Nové středisko ušetří pacientům cestu do města

Pacienti v Českých Budějovicích mají k dispozici nové zdravotnické zařízení. Poblíž velkých sídlišť Vltava a Máj zahájil provoz lékařský dům Géčko. Objekt, který postavil a provozuje privátní majitel, funguje jako poliklinika. Ordinace zde mají praktičtí lékaři, zubaři, dermatologové nebo gastroenterologové.

„Je to další místo, kde mohou být pacienti ošetřeni, což vítáme,“ řekla jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. Dodala, že lékařský dům navazuje na tradici poliklinik, které dříve nabízely lékařské služby v každém větším městě. „Někde tato zdravotnické zařízení nadále fungují. Objekty jsou v majetku buď města nebo privátního vlastníka,“ řekla Stráská.

Lékařský dům nabídne přibližně dvě desítky ordinací. Některé už zahájily provoz, do jiných se lékaři přestěhují v příštích dnech či týdnech. Objekt má čtyři podlaží a přibližně 2500 metrů čtverečních. Kromě ordinací by v něm měla vzniknout lékárna nebo občerstvení.

Lékařský dům Géčko stojí v sousedství stejnojmenného obchodního centra na severním okraji Českých Budějovic. „A hlavně je v blízkosti dvou velkých sídlišť Vltava a Máj. Obyvatelům z nich to velmi usnadní situaci, kdy potřebovali k lékaři a museli kvůli tomu jezdit do města,“ uvedl českobudějovický primátor Jiří Svoboda.

V Českých Budějovicích funguje několik podobných lékařských institucí. Jde například o polikliniky Sever, Jih, U Tří lvů nebo zdravotnické zařízení Metropol.