V Indii přibylo 67 000 nakažených koronavirem za den

Indie. Foto: Pixabay

Indie zaznamenala nový denní rekord v počtu nově nakažených koronavirem, kterých za posledních 24 hodin přibylo bez jednoho rovných 67 tisíc. S nemocí covid-19 již v druhé nejlidnatější zemi světa zemřelo přes 47 tisíc lidí. Podle agentury Reuters o tom dnes informovalo indické ministerstvo zdravotnictví.

V zemi s 1,3 miliardy obyvatel se nakazilo již téměř 2,4 miliony lidí, což je nejvíce po Spojených státech a Brazílii. Za poslední dva týdny v Indii každý den přibylo nejméně 50 tisíc nových případů.

Experti dlouhodobě upozorňují, že Indie provádí velmi málo testů na koronavirus a rozsah epidemie může být mnohem větší, než vyplývá z oficiálních dat. Zatímco největší města jako Dillí či Bombaj sice podle Reuters zaznamenávají pomalejší šíření nákazy než dříve, počet případů naproti tomu daleko rychleji roste v menších městech a na venkově. Tamní přetížené nemocnice mnohdy nejsou připraveny na velký nápor pacientů.

Indie na počátku pandemie v březnu vyhlásila přísná karanténní opatření, včetně celostátního zákazu vycházení. Omezení ale značně postihla ekonomiku země a desítky tisíc lidí připravila o práci. Právě kvůli ekonomickým dopadům úřady karanténu po dvou měsících uvolnily a počet nakažených začal stoupat.

ČTK, jš