V kadaňské nemocnici dokončili oddělení šestinedělí za 35 milionů korun

FOTO:Nemocnice Kadaň

V Nemocnici Kadaň dokončili nové oddělení šestinedělí. Za 35 milionů korun dostalo 25 lůžek v 15 pokojích včetně vybavení. Rekonstrukce začala loni v prosinci a trvala přibližně tři čtvrtě roku. Pro nemocnici, která nedávno oslavila 40 let od otevření, je rekonstrukce pokojů pro rodičky dosud největší stavební akcí v její historii, řekl novinářům ředitel Petr Hossner.

„Máme tu nyní 15 pokojů, sedm nadstandardních jednolůžkových, které umožňují i pobyt rodinného příslušníka, sedm dvoulůžkových pokojů a jeden čtyřlůžkový. Pokoje jsou klimatizované, mají samostatnou vaničku pro novorozence. Rodička má k dispozici svojí lednici, televizi a svoje sociální zázemí se sprchou,“ uvedl ředitel.

Součástí nového oddělení jsou i dva expektační pokoje umístěné blízko sesterny s recepcí. Jsou vybavené monitory ke sledování pacientek po operačních porodech. Nově vybudovaná je i takzvaná mléčná kuchyňka a edukační místnost pro kojení. Oddělení by mělo zahájit provoz v říjnu.

Na rekonstrukci se finančně podílel vedle vlastníka nemocnice města Kadaň také Ústecký kraj, který přispěl 16 miliony. Součástí rekonstrukce bylo i zahájení postupné výměny technologických rozvodů v celé nemocnici.

V kadaňské porodnici se od jejího provozu v roce 1978 narodilo 30 tisíc dětí, loni jich bylo 900. Více jak polovina rodiček přijíždí z větší dálky, než je spádová oblast nemocnice, uvedl ředitel.

ČTK