V kladenské nemocnici skončila modernizace oddělení šestinedělí

FOTO: Oblastní nemocnice Kladno

Modernizace oddělení šestinedělí v kladenské nemocnici, která začala na podzim je hotová. Prostory jsou nyní pro maminky s dětmi komfortnější. Zlepšily se i podmínky pro zdravotníky. Ještě letos by měly v nemocnici začít práce na rozsáhlé opravě bloku C2, kde bude nové oddělení šestinedělí spolu s ambulancemi gynekologie, pediatrie, dětské JIP, ortopedie nebo urologie.

Na oddělení šestinedělí jsou například nové přebalovací pulty, sociální vybavení, fototapety, noční osvětlení. Součástí stavebních úprav byla i oprava centrální chodby, výměna veškerých dveří, opravy povrchů a položení nového linolea.

„Celá akce byla realizována s finančním přispěním Středočeského kraje ve výši 3,5 milionu korun a probíhala za plného provozu oddělení,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Robert Bezděk (ANO).

Oddělení tvoří čtyři nadstandardní pokoje, čtyři trojlůžkové a dva dvojlůžkové pokoje. „Snažíme se držet krok s dobou, aby naše pracoviště bylo pro ženy co nejpřitažlivější, moderní a příjemné,“ dodal primář gynekologicko-porodnického oddělení Štěpán Urbánek.

Kladenská nemocnice jako jedna z prvních v republice získala titul Baby friendly hospital, což je označení pro zdravotnické zařízení, které podporuje přirozenou výživu dětí a plní deset kroků k úspěšnému kojení.

Opravu pavilonu C2 plánuje hejtmanství už řadu let, v minulosti ji zbrzdily komplikace, tendr na přípravu projektu posuzoval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), protože se jeden z účastníků soutěže odvolal. Později byl projekt částečně přepracován. Rekonstrukce budovy měla být podle původních plánů už hotova.

Původní tendr byl zrušen zhruba před osmi lety kvůli podezření policie, že bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath a bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová, dříve Pancová, se předem dohodli, že zakázku získá firma Konstruktiva Branko.

ČTK