V Nemocnici Kyjov už funguje neurologie,byla zavřená kvůli covidu

Foto: Nemocnice Kyjov

Nemocnice Kyjov opět zprovoznila celé neurologické oddělení, které muselo v srpnu zavřít kvůli zaměstnancům nakaženým koronavirem. Ode dneška funguje už i lůžkové oddělení, zatím se sníženou kapacitou, řekl mluvčí nemocnice Filip Zdražil. Od minulého týdne už funguje neurologická ambulance. V nemocnici onemocnělo covidem-19 osm zaměstnanců, tři už se vyléčili.

Nemocnice uzavřela neurologii v půli srpna poté, co se nákaza projevila u sedmi zaměstnanců, z nich čtyři byli lékaři a tři pracovníci nelékařského personálu. Časem přibyla ještě jedna nakažená sestra. „Tři z těchto pracovníků už se vyléčili, takže jsme schopní zajistit provoz. Už od minulého týdne nám fungovala neurologická ambulance, ale lůžková část byla zavřená a nepřijímali jsme nové pacienty. Ode dneška mohou ale pacienti znovu využívat všech služeb včetně lůžkového oddělení, které je ale ve snížené kapacitě,“ řekl Zdražil.

V Jihomoravském kraji je od začátku pandemie k dnešnímu dni přes 1700 potvrzených případů nemoci covid-19. Vyplývá to z webových stránek ministerstva zdravotnictví. Podle hygieniků se kolem 1175 lidí vyléčilo, celkem s nemocí zemřelo 25 lidí, byli v průměrném věku 76 let. Za pátek a víkend přibylo podle hygieniků na jižní Moravě zhruba 100 nových případů.

čtk