V Nemocnici Tišnov začala za 51 mil. stavba ambulantního traktu

Nemocnice Tišnov. Foto: http://www.nemtisnov.cz

Slavnostním poklepáním základního stavebního kamene začala v Nemocnici Tišnov na Brněnsku stavba ambulantního traktu za 51 milionů korun bez DPH. Do konce příštího roku vznikne ambulantní trakt s ordinacemi, lékárna a parkoviště pro pacienty, zaměstnance a sanitky. V tiskové zprávě to uvedl Petr Holeček z tiskového oddělení krajského úřadu.

Stavební práce provede firma PS Brno. „Záměrem projektu je vybudování moderních prostor, které mají sloužit ke každodennímu poskytování odborné ambulantní péče pacientům a odpovídají současným evropským standardům a moderním trendům pro objekty v oblasti poskytování nemocniční péče,“ řekl hejtman Bohumil Šimek (ANO).

Práce potrvají do listopadu příštího roku. „Výstavbou ambulantního traktu se v Nemocnici Tišnov zahajuje rekonstrukce celého tohoto krajského zdravotního zařízení. V následujících letech na ni má navázat vybudování nového rehabilitačně-lůžkového pavilonu,“ uvedl krajský radní zodpovědný za zdravotnictví Milan Vojta (ANO).

Ambulantní trakt vzniká v těsném sousedství nemocničního areálu mezi stanicí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a Dětským domovem Tišnov. Po dokončení bude v místě dvoupodlažní pavilon, kde bude centrální nemocniční evidence, lékárna, zázemí autodopravy a nové ordinace lékařů. „Dům, který bude plně bezbariérový, se stane pracovištěm pro 25 osob. Součástí výstavby je také vytvoření parkoviště pro pacienty a zaměstnance nemocnice o celkové ploše větší než 500 metrů čtverečních,“ dodal Holeček.

Jihomoravský kraj zřizuje kromě tišnovské nemocnice i nemocnice ve Znojmě, Hodoníně, Břeclavi, Kyjově, Ivančicích, Letovicích, Vyškově a Hustopečích. Kromě toho pod něj spadá zdravotnická záchranná služba, dětská léčebna nebo dětská centra.