V Pardubické nemocnice je nová budova klinické onkologie

Nové prostory komplexního onkologického centra, Multiscan

Nová budova klinické onkologie v areálu Pardubické nemocnice sjednotí některé provozy rozdělené dříve na více míst v areálu. Původně měla společnost Multiscan v pronájmu několik ambulancí v nemocnici a provozy byly někdy i v nevyhovujících prostorech, řekl jednatel Multiscanu a majitel holdingu Akeso Sotirios Zavalianis.

„Například chemoterapie byla v takzvaném domečku, kde byly stísněné a nevyhovující prostory, chyběl výtah a nešly ani rekonstruovat. Bylo to nedůstojné pro nás i pacienty,“ uvedl. V nové budově jsou umístěny chemoterapeutické ambulance a stacionář, konziliární a dispenzární ambulance, specializovaná ambulance a kanceláře vedení společnosti a administrativy. V přízemí je i malý kongresový sál.

Stavba nového objektu začala v polovině roku 2018. Investice společnosti do budovy a jejího vybavení dosáhly téměř 100 milionů korun. Pozemek poskytl Pardubický kraj. Zároveň firma pořídila nový lineární urychlovač a modernizovala oddělení radiační onkologie za přibližně 120 milionů. Již v předchozích letech postavila novou budovu pro radioterapii, ozařovny, radioterapeutickou ambulanci a počítačový tomograf. Je v ní i lůžková část pro 45 pacientů, jejíž provoz zajišťuje Pardubická nemocnice.

V Pardubickém kraji Multiscan poskytuje péči prostřednictvím detašovaných onkologických ambulancí v Chrudimské, Orlickoústecké a Svitavské nemocnici. Podle Zavalianise chce jejich prostory rekonstruovat a zdarma svážet pacienty do centra v Pardubicích pomocí minibusů. Podobnou službu nabídne i nemocnici v Kolíně, jejíž pacienti se rovněž léčí v Pardubicích.

Společnost Multiscan je součástí Komplexního onkologického centra Pardubického kraje. Centrum je společným projektem firmy a hejtmanství. Vysoce specializované onkologické pracoviště zajišťuje od roku 2006 komplexní diagnostickou, léčebnou, preventivní a vzdělávací činnost v oborech klinické a radiační onkologie.