V Praze po jarních prázdninách mírně přibylo nemocných s chřipkou

Praha. Foto: Pixabay

V Praze po jarních prázdninách mírně přibylo nemocných s chřipkou a dalšími akutními infekcemi dýchacích cest. Asi o pětinu víc než v předchozím týdnu je pacientů do 24 let, naopak u starších počty nových případů dál klesají. Na webu o tom informovalaHygienická stanice Hlavního města Prahy. Plošná epidemie byla v Česku vyhlášena na začátku února, zůstává už jen regionální.

„Nemocnost v Praze je však stále pod hranicí epidemie a tento mírný nárůst po jarních prázdninách je obvyklý,“ uvedli hygienici. Za devátý kalendářní týden bylo v metropoli nahlášeno sedm vážných případů, které si vyžádaly umístění pacienta na nemocniční oddělení intenzivní péče. Od začátku roku bylo takových 72, dvacet z nich zemřelo.

Ve většině pražských nemocnic zatím zůstávají kvůli epidemii omezeny návštěvy na některých odděleních. Kvůli možnému ohrožení chronických či starších pacientů, kteří jsou ke komplikacím chřipky nejnáchylnější, je zavedly v minulých týdnech. Podle hygieniků i některých lékařů ale opatření není příliš účinné. Nemocní se zřejmě častěji nakazí chřipkou od nemocného zdravotníka, doporučují proto jejich očkování.

ČTK