V Uherskohradišťské nemocnici začala rekonstrukce pavilonu 14

FOTO: Wikipedia Creative Commons

Začaly práce na rekonstrukci pavilonu Uherskohradišťské nemocnice v němž sídlí plicní a neurologické oddělení. Obnova si vyžádá investici 261 milionů korun, investorem je Zlínský kraj. Práce by měly skončit v první polovině roku 2022.

„Budova je vevnitř vybydlená, sociální zařízení a zázemí neodpovídá požadavkům,“ řekl ČTK ředitel nemocnice Petr Sládek.

V objektu se změní dispozice pokojů, zdravotnických zařízení a vyšetřoven. „Aby byly dvoulůžkové, maximálně třílůžkové pokoje se sociálním zázemím, nové vyšetřovny a samozřejmě zvýšený komfort pro pacienty,“ uvedl Sládek.

Doposud byly v objektu třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje. Budova se částečně změní i zvenčí, přibudou výtahy a evakuační schodiště. Obvodový plášť budovy, střecha, okna a dveře byly rekonstruovány již dříve.

Plicní a neurologické oddělení, onkologie, mamografický screening, CT vyšetření i část rentgenu se z objektu před opravou přestěhovaly do budovy staré interny, která byla volná, protože nemocnice má nový pavilon interních oborů. Po dokončení rekonstrukce se oddělení a vyšetřovací metody vrátí zpět, nově bude do budovy 14 umístěna i neurologická jednotka intenzivní péče, aby byla u neurologického oddělení.

Poslední etapou, po které bude nemocnice již kompletně zrekonstruovaná, bude obnova budovy staré interny, která by měla stát kolem 300 milionů korun.

„Budou v ní lůžka následné péče, ošetřovatelská lůžka a sociálně zdravotní středisko, přesuneme tam i rehabilitační oddělení,“ uvedl Sládek. Hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) uvedl, že kraj chce na rekonstrukci pavilonu 14 i budovy staré interny využít dotace z Evropské unie do zdravotnictví pro léta 2020 až 2023.

ČTK