Ve svaté Anně se vyléčili z covid-19 dva pacienti v těžkém stavu

Ilustrační fotografie, FOTO: Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně se vyléčili z nemoci covid-19 dva ze čtyř pacientů v těžkém stavu. S nemocí covid-19 zůstávají v nemocnici dva pacienti ve vážném stavu připojení na umělou plicní ventilaci. Dva vyléčení pacienti s negativními testy budou dál na anesteziologicko-resuscitační klinice kvůli jiným zdravotním problémům, uvedla to mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Nemocnice také obdržela zásilka léku remdesivir. Jedná se o dávky pro deset pacientů. „Bohužel ani jeden z výše uvedených pacientů není pro podání tohoto léčivého přípravku vhodný, nesplňují indikační podmínky. Lék tedy bude nachystán pro nově příchozí pacienty z Moravy,“ dodala mluvčí.

Testy v kraji podstoupilo skoro 6700 lidí. V karanténě je kolem 30 lidí, v takzvané karanténě pendlerů a repatriantů je přes 100 lidí. Pendleři jsou lidé cestující do zahraničí za prací, repatrianti se zase vrátili z ciziny do vlasti.

Zasažené nákazou jsou všechny regiony a věkové kategorie. Nejvíce případů je v Brně, a to téměř 170, skoro 120 je na Břeclavsku. Desítky případů jsou na Znojemsku, Brněnsku, Vyškovsku a Blanensku, desítka na Hodonínsku. Nejméně případů je u dětí, nejvíce ve věkové kategorii 25 až 34 let, téměř 90.