Venku a uvnitř spolu jen dva lidé, navrhne vládě Arenberger

Podle vládního nařízení spolu tři lidé být nesmějí. Maximum jsou dva. Zdroj: Pixabay

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) vládě předloží ke schválení opatření, podle něhož se venku a uvnitř mohou nadále setkávat jen dva lidé. Původně se mělo od pondělí moci setkávat venku až 20 lidí a uvnitř až deset, Arenberger ale mimořádné opatření svého předchůdce Jana Blatného (za ANO) zpřísnil.

Jím vydané opatření je účinné ode dneška, kdy ho ale vláda musí také schválit. Kabinet bude jednat od 14 hodin. Ministři by se také mohli vrátit k debatě o častějším testování zaměstnanců ve firmách.

Dále se vláda bude zabývat koncepcí bydlení. Stát chce podle koncepce bydlení na další roky podpořit družstevní a nájemní bydlení, ale také posílit institucionální a právní rámec sociálního bydlení. Ministerstvo pro místní rozvoj se také zasazuje o zlepšení jeho financování.

Na stole budou mít ministři i materiál o spoluúčasti při financování projektů z fondů Evropské unie. Spoluúčast při financování projektů z fondů EU by měla v novém programovém období 2021 až 2027 zůstat v případě škol, výzkumných organizací a veřejně prospěšných společností stejná jako v programovém období 2014 až 2020. U obcí, krajů a jejich příspěvkových organizací má stoupnout. Zároveň se bude státní rozpočet podílet i na spolufinancování v případě Prahy.

Vláda projedná i materiál, podle kterého stát v současnosti staví nebo připravuje skoro 230 velkých dopravních staveb za celkem 538,5 miliardy korun. Na programu je i návrh, aby se program ENERG na podporu energetických úspor podnikatelů rozšířil vedle Prahy na celou ČR. Vyhodnotí také loňské plnění opatření z akčního plánu boje s korupcí.

ČTK